tomoblogger.infoblog.sk

Cez dvere Adlo naozaj nič nepočuť!

Publikované 06.08.2017 v 12:25 v kategórii o živote, prečítané: 74x

Spomínam si na deň dňa Piatok 23.12.2016. Prišiel technik robiť obhliadku a ľudovo povedané vzal mieru na nové dvere. V danej dobe som bol pevne rozhodnutý, že si dám bezpečnostné dvere namontovať, keďže mi susedia zrejme niekto z Dianiškovcov vnikal do bytu. Ako som na to prišiel? Veľmi jednoducho. Keď som sa prebral po prípadnom poobedňajšom spánku, cítil som v byte väčšinou ženskú vôňu. Navyše nebol to častý výskyt. Moja mama takúto voňavku jakživ nepoužívala. Teda sú dve možnosti: Buď má niekto kľúče od môjho bytu a po tichu si doň chodí, kedy sa jemu alebo jej zachce, alebo ten dotyčný či dotyčná dokáže vďaka starým dverám vniknúť kedykoľvek do cudzieho bytu. Nech je to už ako chce, bezpečnostné dvere budú, nech to stojí čo chce. Najlepšia sranda bola, keď sme sa smiali s montérom na dverách susedov išlo o Dianiškovcov. " majú hrozné dvere, ale vy také mať nebudete, však normálne počujeme o čom sa rozprávajú, vraví montér". " No to som rád, lebo ja to chcem hlavne kvôli izolácií, viete, cez tieto staré dvere hrozne fučí a zvlášť, keď je zima, je to na nevydržanie", odpovedal som. A žiadal som si aj bezpečnostnú páku. Suma sumárum, celé dvere ma vyšli zaokrúhlene na 1180 Euro. alebo ešte po starom 35548.68 Sk. Neprešiel ani celý mesiac a nové dvere boli namontované. Stalo sa tak dňa Pondelok 16.1.2017. Som s nimi veľmi spokojný. Za prvé som v bezpečí a cez tie dvere naozaj nič nepočuť, robil som niekoľko pokusov. Mal som doma zapnuté rádio na vyššej hlasitosti a keď som vyšiel pred byt, dvere zavrel a zamkol, naozaj som cez ne nič nepočul. Teda keby aj niekto chcel za dverami načúvať, čo robím, nemá šancu. Vetranie: Vďaka tomu, že majú bezpečnostnú páku, môžem v pohode vetrať byt. Susedia by si niečo také nemohli dovoliť. Oni zrejme bezpečnostné páky nemajú. Ak sa použije bezpečnostná páka, dvere sa dajú otvoriť na škáru do 5 cm. Páka je silná a vykopnúť ich len tak nejde. Skrátka, má to dobrú pevnosť. Hlavne vetranie využívam, keď sa vrátim do vchodu a cítim príjemnú až prenikavú ženskú vôňu. Vtedy vpustím vzduch do bytu, aby tá vôňa prišla aj ku mne. A vyplatí sa to. Za pól hodinku alebo hodinu Chodba môjho bytu príťažlivo vonia. Nemusím investovať do vonných sviečok či vonných tyčiniek. Mám vôňu zdarma a to práve vďaka moderným bezpečnostným dverám. Prečo si ľudia dávajú bezpečnostné dvere:je za tým naozaj iba bezpečnosť? Podľa mňa nie. V živote som pochodil kadetade, poznal som bytovky, kde nedochádzalo roky rokúce ku krádežiam či iným výtržnostiam. A predsa si dali ľudia namontovať bezpečnostné dvere. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o izolačno-tepelný efekt. Moderné bezpečnostné dvere izolujú, chránia právo na súkromie. Ani sused nebude vedieť, akú reláciu v televízií pozerám:), alebo či je dotyčný doma. Hoci si človek zabezpečí ochranu zvonku, nemá ju zabezpečenú zvnútra. Steny majú veľmi dobré uši. A netuším, koľko by stála kompletná zvuková izolácia bytu. Taktiež netuším, akými materiálmi to robia. ale zaujímalo by ma to.

Komentáre

Celkom 2 komentáre

 • Ja 08.08.2017 v 22:12 A že prečo smrdí celý vchod. Už vieme od kiaľ to ide. A ak si myslíš že od teba nič nepočuť cez tie tvoje slávne Adlo dvere, tak si na omyle.


 • tomoblogger.infoblog.sk 11.08.2017 v 23:44 Toto musel písať buď Dianiška alebo Jergel:). Závidíte moje dvere. Netuším o akom smrade točíte, ale z môjho bytu to určite nemôže ísť. Cez tie dvere naozaj nič nepočuť. To, že vy máte šupácke dvere za to ja nemôžem. Krásne počuť cez steny, to je fakt. Nevieš mi náhodou poradiť, koľko stojí zvuková odizolácia celého bytu?


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?