tomoblogger.infoblog.sk

Zasielanie peňazí šekom na vlastný bankový účet? je to možné!

Publikované 04.08.2017 v 03:43 v kategórii Financie, prečítané: 117x

Nato, aby sa dali poslať šekom peniaze je potrebné vypýtať si na pošte prázdny šek, odborne nazývaný Iban poukážka. Musí sa vypísať odosielateľ, teda kto posiela Meno Priezvisko a adresa, potom príjemca. V tomto prípade je príjemcom vaša banka, teda uvedie sa jej obchodné meno, tiež adresa a nakoniec váš správny iban ( vaše číslo účtu) a suma. A to je všetko. Za šek sa platí 0.50 Euro. Môže sa aj viac, záleží od výšky posielanej sumy. Takýto prevod z pošty na vlastný účet trvá 2 až 3 dni. Nevidiacemu sa to oplatí Ak sú ochotné poštárky. Tu na Mazorníku sú veľmi zlaté, nevidiacemu pomôžu. Lacnejšie ma výde poslať peniaze šekom na účet, ak mám náhodou väčšiu hotovosť, čo sa málokedy stáva. Keby som cestoval, miniem 0.50 Euro na autobus + banke musím zaplatiť za vloženie hotovosti. Väčšinou je to od 0.60 Euro a vyššie. Tiež záleží od vkladanej sumy a od sadzobníka banky. Keď pošlem peniaze poštovou poukážkou ( šekom) ušetrím 50% nákladov. Nemusím sa trepať na zastávku a vyčkávať na autobusy. Najlepšie je nemať pri sebe veľkú hotovosť kvôli rôznym vrahom, zlodejom a mafiánom. No keď sa tak už stane, čitateľ pozná spôsob, ako sa jej zbaviť a bezpečne ju dostať na vlastný bankový účet. Nikomu netreba hovoriť o vašom úmysle, že mienite zajtra alebo pozajtra zasielať peniaze, môže dôjsť ku krádeži! Už keď peniaze putujú poštou, potom sa možno chváliť, z účtu sa peniaze oveľa ťažšie kradnú ako pri hotovosti. Hoci, keby som mal napríklad milión po ktorom túžim, zrejme by som sa tým nepochválil. Ale je zbytočné sa zatajovať, to by sa časom aj tak prezradilo, ak by som vyhral svoj vysnívaný milión. Je zvykom posielať šekom peniaze na rôzne účty. No zákon nezakazuje ani prevádzať si peniaze na vlastný účet:).

Komentáre

Celkom 4 komentáre

 • Anonymní 04.08.2017 v 14:51 Dovoľujem si odpovedať na túto Vašu reakciu pod jedným z mojich článkov:

  Ja som veľmi proti bohu a to z niekoľkých príčin:
  Narodil som sa ako nevinné dieťa, ale slepý. Prečo som teda slepý, keď som nikomu nič zlého neurobil? Za aké hriechy teda pikám?
  Pohromy: Ako je možné, že boh dovolí, aby umierali nevinné deti? Však keď je taký všemocný môže predsa pohromy zastaviť. Keď je taký všemocný, môže mi dať zrak.
  Boh dokáže veľké hovno a boh je iba sráč, nezmyselná idea, ktorou sa všetci opájajú a ktorá je iba výmyslom. Rovnako prečo ma boh nechráni pred mojimi jebnutými susedmi, ktorí sa zo mňa snažia spraviť ťažký psychiatrický prípad, aby ma mohli týrať, okradnúť o majetok a ktohovie čo ešte majú v pláne?
  Nemodlím sa k bohu, ktorý je v skutočnosti vramom toľkých reálnych ľudí. A zvlášť takých ľudí, ktorí sú nevinní. Komu v čom akýsi sprostý boh pomohol? málokomu. Mne vôbec. Sám si musím pomáhať, aby som nemal zlý život. Aj tak ho nemám najlepší kvôli debilným susedom, ktorým vraciam požičané zlo, nech si tí chuji uvedomia, s kým majú dočinenia.

  Odpoveď:

  Stvoriteľ jestvuje a je spravodlivý. Čo sa nám preto osobne v absolútnej väčšine prípadov deje je spravodlivé. Je to spravodlivé z hľadiska vyššej Spravodlivosti, alebo inak povedané, z hľadiska Zákonov Božích.

  Z toho hľadiska žiaden človek na zemi nežije iba raz, ale žil tu už viackrát. A preto ani jeden z ľudí, ktorí sa narodili v 21. storočí nie je nevinný. Zo sebou sme si priniesli nevysporiadané viny z našich predchádzajúcich životov, za ktoré musíme spravodlivo zaplatiť. Zaplatiť do posledného haliera tak, ako sa píše v evanjeliách.

  Preto teda ani Vy nemôžete tvrdiť, že ste sa narodili nevinný. Vaša slepota je splátkou za niečo negatívne, čo ste v dávnej minulosti vykonali. Splátkou, ktorú musíte zaplatiť, aby Vaša vina mohla byť vymazaná. Aby ste sa týmto vymazaním viny opäť mohli narodiť ako vidiaci.

  Ak to všetko príjmete takto, ako prejav spravodlivosti, môžete skutočne svoju splátku splatiť. Ak to ale nebudete chcieť akceptovať a budete zlorečiť Najvyššiemu za svoj „nespravodlivý osud“, vina sa Vám nevymaže a vy ju žiaľ ponesiete ako bremeno so sebou ďalej, pretože ste neboli schopní pokorne akceptovať prejav spravodlivosti Božej.

  A mimochodom, ani to, akých susedov máte nie je náhoda. Neznamená to, že sa nemôžete hájiť pred ich neprávosťami, ale vždy je treba snažiť sa o čo najpozitívnejší prístup. Nadávky nie sú nijakým riešením. Je to zas len ďalšia vina, ktorú si na seba nakladáte a ktorú budete musieť odčiniť.


 • Anonymný 04.08.2017 v 14:52 http://uvazujme.infoblog.cz/


 • tomoblogger.infoblog.sk 05.08.2017 v 01:33 @Anonymní
  Nezvyknem ľuďom nadávať, ale tebe čosi napíšem. Podľa tvojho zatajeného niku si buď kokot alebo piča. Koľko krát som ti odpisoval, aby si komentáre dával k prislúchajúcim článkom. Ja píšem článok o zasielaní peniaze šekom a ty mi sem dáš takéto kokotiny o bohu a slepote? Choď sa liečiť na psychiatriu, však nevieš ani čítať medzi riadkami. Alebo si sa dnes ožral / ožrala? Daj si predpísať okuliare, zrejme zle vidíš.


 • tomoblogger.infoblog.sk 05.08.2017 v 01:40 @Anonymný
  Uvažujem, že ďalší komentár je od veci. Ty budeš nejaký kresťan:). alebo kresťanka. Aj moja matka je kresťanka, ale až tak jej veľmi nejebe ako tebe:). Alebo že by všetkým kresťanom zajebávalo? Som proti sprostému bohu. Každý by mal platiť za svoje viny, nie za cudzie. Keď oslepneš daj mi vedieť, prídem ti na pomoc namiesto pána boha, lebo ten sa na teba zvysoka vyjebe. Rovnako ako sa vyjebal na mňa. Napíšem to rovno a otvorene. A v budúcnosti píš k veci. Určite časom budem písať články aj o bohu, môžeš pridať svoje komenty.


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?